HÍREK

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Aztán jött Drogba

2006.11.02. 12:14
Nem hétköznapi mérkőzést játszott egymással, a Barcelona és a Chelsea a BL A csoportjának keddi mérkőzésén. A találkozó 2-2-es döntetlennel zárult, úgy, hogy Drogba a 93-percben egyenlített. A mérkőzésen a futball mellet a keménység is szerepet játszott az olasz játékvezető Stafano Farin rengeteg alkalommal sárga lappal fegyelmezett. AZ eredmény azt jelenti, hogy a Barca lecsúszott a harmadik helyre, és ha nem veri meg a Werdert, akkor csak az UEFA Kupában folytathatja a küzdelmeket. A keddi mérkőzés góljati, Deco, Lampard, Gudjohnsen és Drogba szerezték.

A Manchester Koppenhágában veszítette el veretlenségét

2006.11.02. 12:12
A dán győzelemmel nyílt maradt a csoport. Mindössze egy gól született az FC Köbenhavn-Manchester United meccsen, a győztes gólt Allback szerezte meg a 73. percben. A dán gárda meglepetésgyőzelmével visszaszerezte az esélyt a továbbjutásra. A MU továbbra is első 9 pontjával az F-csoportban, míg győzelme ellenére továbbra is utolsó a Köbenhavn, amely azonban már 4 ponttal áll.

Csoportelső lett az U19-es válogatott

2006.11.02. 12:11
A Várhidi Péter által vezetett magyar U19-es válogatott harmadik csoportmérkőzését is fölényesen, 4-1-re nyerte meg. Az Örményország elleni siker azt jelenti, hogy a mieink százszázalékos teljesítménnyel lettek elsők csoportjukban. Nagyszerű, 4-1-es győzelemmel zárta a Cipruson zajló korosztályos Eb-selejtező tornát a magyar együttes. Az Esterházy Mátyás - Sipos Tamás, Pintér Ádám, Tóth Imre, Vadnai Dániel (Mészáros Márk, a 61. percben) - Filkor Attila, Nagy Sándor, Gyömbér Gábor - Stieber Zoltán - Farkas Balázs (Dudás Ádám, a 71. percben), Németh Krisztián (Úr László, a 84. percben) összeállításban szereplő magyar U19-es válogatott a szünetben 1-0-ra vezetett. Az első és a második gólt is Németh Krisztián szerezte, az MTK Budapest támadója a 45. és az 52. percben volt eredményes, s így hét góllal ő lett a torna gólkirálya. A 61. percben a Vadnai Dániel helyére csereként beállt Mészáros Márk szerezte a harmadik gólt, majd a 70. percben Farkas Balázs állította be a végeredményt. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 82. percben a játékvezető a második sárga lapot is felmutatta Nagy Sándornak, aki így kénytelen volt idő előtt elhagyni a pályát. Az újabb győzelem azt jelenti, hogy az időközben megbízott szövetségi kaptánynak kinevezett Várhidi Péter együttese százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a tornát, és bejutott az U19-es Eb-selejtezők tavaszi elit körébe. A nap másik összecsapásán Azerbajdzsán 1-1-es döntetlent játszott Ciprussal, így meglepetésre a kaukázusi gárda kvalifikálta magát másodikként a következő szakaszba. - Kicsit nehézkesen kezdtünk, hiszen a játékosok nincsenek hozzászokva az ilyen sorozatterheléshez, de nagy örömömre 25 perc után már egy nyugodt és lazán futballozó együttest láttam a pályán - nyilatkozta a mérkőzés után honlapunknak Várhidi Péter. - A második félidő aztán parádésra sikerült, szép akciókkal vezettünk és a befejezések is sikerültek. Ki kell emelnem, hogy labdarúgóim taktikailag és emberileg végig fegyelmezettek voltak. Köszönöm a játékosok edzőinek a kluboknál végzett munkát, a csapat sikere velük és a szövetségi edzőkkel is közös. (mlsz.hu)

Dobogón a Juventusfc!

2006.11.02. 12:08
Már a 3. helyen áll a Juventus a Serie B-ben Az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a zebrák hazai pályán Del Piero találatával és Colombo öngóljával 2-0-ra verték a Bresciát. Az eddig veretlen Juventus -17 pontos büntetését a múlt héten -9-re módosították, így 16 ponttal már a 3. helyen áll a tabellán a 19 pontos Genoa és a 17 pontos Rimini mögött. A másik két szerdai bajnokin: Frosinone-Lecce 2-1 és Cesena-Triestina 0-1.

Liverpoolfc3-0 Bordeaux

2006.11.02. 12:05
Eldőltek a vitás kérdések a C-csoportban, mind a PSV Eindhoven, mind a Liverpool továbblépett a kvartettből. Ronald Koeman együttese hazai pályán a Galatasarayt, Rafael Benitez gárdája pedig szintén otthon a Bordeaux-t győzte le. Mind a török, mind a francia csapat emberhátrányban fejezte be a mérkőzést. Rafael Benitez a Bordeaux ellen két csatárnak szavazott bizalmat, Peter Crouch és Dirk Kuyt is megkapta a bizalmat a spanyol szakvezetőtől. A másik oldalon a sérült Lilian Laslandes kimaradt, míg a védelembe Cid került be. Hamar cserére kényszerült a vendégcsapat, Chamakh sérülése miatt Edison Perea már a 11. percben pályára léphetett. A 22. percben Luis Garcia révén megszerezte a vezetést a Liverpool: Gerrard ívelt keresztbe, Luis Garcia pedig bevette Ramé kapuját. A félidő lefújása előtt Dirk Kuyt megduplázhatta volna az előnyt, de ő nem tudott élni Gerrard remek beadásával, az ötösről a kapu fölé fejelt. A második félidőre veszélyesebb Bordeaux jött ki, előbb Marange lőtt kevéssel fölé, majd Darcheville hiába vitte egy az egyben Reinára a labdát, nem tudott túljárni a spanyol kapus eszén. Fernando Menegazzo nagy butasága azonban nehéz helyzetbe hozta a Bordeaux-t: a brazil középpályás lefejelte John Arne Riisé-t, ezért Markus Merk azonnal leküldte a pályáról. A kiállítás után gyorsan gólra váltotta emberelőnyét a Liverpool, mivel Zenden passza után Gerrard is eredményes volt. Luis Garcia gólja teljessé tette a Liverpool fölényét, egy védelmi rövidzárlatot kihasználva bevette Ramé kapuját. A francia kapus később nagy bravúrral akadályozta meg a negyediket, miután szép vetődéssel nyomta kapu fölé Sissoko bombáját. Eindhovenben a Galatasaray vendégszerepelt. A hazaiak tíz perc után Koné révén veszélyeztettek először, de a világbajnokságot is megjárt elefántcsontparti csatár kihagyta a lehetőséget. Erik Gerets együttese az első félidő végén nagyon nehéz helyzetbe került: Stjepan Tomas a tizenhatos előtt kevéssel csak szabálytalanul tudta megállítani a gólhelyzetben kiugró Jefferson Farfánt, és Hansson játékvezető azonnal kiállította a törökök horvát védőjét. A második félidőre a támadóbb szellemű Culinát küldte be Kromkamp helyére Ronald Koeman. A mezőnyfölény az 59. percben érett góllá, amikor Simons fejelt Mondragón kapus hálójába. A kolumbiai hálóőr előtte még bravúrral hárította Alex fejesét, de Simons ismétlésénél már tehetetlen volt. A végére hiába kapott lehetőséget az élő legenda, Hakan Sükür is, a török csapat nem tudott egyenlíteni, a PSV otthon tartotta mindhárom pontot. Sőt, Arouna Koné a végén biztossá tette a győzelmet, miután egy Inamoto ellen megnyert párharc után 16 méterről eredményes volt. Győzelmével mind a Liverpool, mind a PSV Eindhoven biztosította a helyét a következő körben. C-CSOPORT LIVERPOOL (angol)-BORDEAUX (francia) 3-0 (1-0) Liverpool, vezette. Markus Merk (német) Liverpool: Reina- Finnan, Carragher, Hyypiä, Riise- Gerrard, Xabi Alonso (Zenden az 58.), Sissoko, Luis Garcia (Fowler a 78.)- Crouch (Pennant a 73.), Kuyt. Menedzser: Rafael Benitez. Bordeaux Ramé- Faubert, Jemmali, Cid, Marange- Menegazzo, Ducasse, Micoud (Mavuba a 75.), Wendel- Darcheville (Obertan a 60.), Chamakh (Perea a 11.). Vezetőedző: Ricardo Gomes. Gólszerző: Luis Garcia (23., 76.), Gerrard (72.) Sárga lap: Sissoko (55.) ill. Menegazzo (67.)

4 meccs után így néz ki a tabella

2006.11.02. 12:02
A-CSOPORT: 1. Chelsea 4 3 1 0 8-3 +5 10 2. Werder Bremen 4 2 1 1 6-3 +6 7 3. Barcelona 4 1 2 1 8-4 +4 5 4. Levszki Szófia 4 0 0 4 1-13 -12 0 B-CSOPORT: 1. Bayern München 4 3 1 0 7-0 +7 10 2. Internazionale 4 2 0 2 3-4 -1 6 3. Sporting Lisszabon 4 1 2 1 2-2 0 5 4. Szpartak Moszkva 4 0 1 3 2-8 -6 1 C-CSOPORT: 1. Liverpool 4 3 1 0 7-2 +5 10 2. PSV Eindhoven 4 3 1 0 5-1 +4 10 3. Galatasaray 4 0 1 3 3-7 -4 1 4. Bordeaux 4 0 1 3 0-5 -5 1 D-CSOPORT: 1. Valencia 4 3 1 0 10-5 +5 10 2. AS Roma 4 2 1 1 7-3 +4 7 3. Olympiakosz 4 0 2 2 5-8 -3 2 4. Shakhtar Doneck 4 0 2 2 4-10 -6 2 E-csoport: 1. Lyon 4 4 0 0 9-0 +9 12 2. Real Madrid 4 3 0 1 10-4 +6 9 3. Steaua Bukarest 4 1 0 3 5-9 -4 3 4. Dinamo Kijev 4 0 0 4 2-13 -11 0 F-CSOPORT: 1. Manchester United 4 3 0 1 7-3 +4 9 2. Celtic Glasgow 4 2 0 2 6-6 0 6 3. Benfica 4 1 1 2 3-4 -1 4 4. FC Köbenhavn 4 1 1 2 1-4 -3 4 G-CSOPORT 1. CSZKA Moszkva 4 2 2 0 2-0 +2 8 2. FC Porto 4 2 1 1 7-4 +3 7 3. Arsenal 4 2 1 1 4-2 +2 7 4. Hamburg 4 0 0 4 3-10 -7 0 H-CSOPORT 1. AC Milan 4 3 1 0 8-1 +7 10 2. Lille 4 1 2 1 4-3 +1 5 3. AEK Athén 4 1 1 2 3-7 -4 4 4. Anderlecht 4 0 2 2 3-7 -4 2

NYERT A LIVERPOOL A BL-BEN IS

2006.11.02. 11:59
A C-csoport eddigi „széthúzása” kedden megerősítést nyert: a Liverpool és a PSV már nyolcaddöntős, a Bordeaux és a Galatasaray pedig az UEFA-kupa-indulásért küzdhet. Olybá tűnik, helyénvalók voltak ősz eleji, BL-mellékletünkben közölt tippjeink: a csoport általunk várt végső kimenetele kezd körvonalazódni – a telitalálathoz már csak annyi kell, hogy a Liverpool két hét múlva legyőzze a PSV-t, és ezzel csoportgyőztessé váljon, a Bordeaux és a Galatasaray pedig pozíciót cseréljen a zárásig. Ez egyébként azt is jelenti, hogy a kvartett tagjai nem tartoznak egy kasztba: a ’Pool és a PSV is a lehető leghamarabb elkönyvelhette nyolcaddöntős tagságát. Kedden az angol együttes lépett hamarabb a győzelem útjára: gyakorlatilag az első igazi támadása góllal végződött, aztán a második félidő közepén eldőlt a meccs. Az egyik bordeaux-i kilőtte a partvonalon túlra a labdát, hogy kollégáját ápolhassák, a norvég John Arne Riise viszont nem adta vissza a labdát a franciáknak, hanem támadást kezdeményezett. Ezzel persze kihúzta a gyufát a franciáknál, akik csalódva regisztrálták, hogy a sportszerűség hazájának egyik klubja ilyenre képes. Ennek ellenére a Girondins középpályása, Fernando reagálhatott volna másként is: lefejelte a norvég védőt, akinek arcát elborította a felszakadt szemöldökéből ömlő vér… A fedezet vonulhatott is le a gyepről, a Liverpool pedig kihasználta mindezt. Steven Gerrard és Luis García is bepakolt még egyet-egyet. „Jól kezdtünk, de a második félidőben elvesztettük az irányítást. A kiállítás után persze több helyünk volt, és lőhettünk volna még néhányat, de három gól is szép. Most már csak meg kell vernünk a PSV-t, utána több játékosunk is némi európai tapasztalatot szerezhet majd” – magyarázta Rafa Benítez. A spanyol mester amúgy nagy napot zárt, hiszen a meccs reggelén lemondott igazgatótanácsi posztjáról Noel White, aki kritizálta az edző átigazolási metódusát, és sérelmezte azt is, hogy folyvást variál kezdőcsapatával. Ezek után Benítez persze nem változtatott az addig veretlen Aston Villát földbe döngölő tizenegyen, maradt a győztes csapat – ilyet pedig kilencvenkilenc mérkőzés óta nem tett, úgyhogy odalett a jubileum… A Philips Stadionban sem úszták meg piros lap nélkül, itt Stjepan Tomas fejezte be idő előtt a mérkőzést. Más kérdés, hogy még fél órába telt, mire megtört a Galata. A hazaiak magyar védője, Fehér Csaba nem került be a mérkőzésre nevezett keretbe.

AC MILAN- INTER

2006.10.29. 09:24
Gólparádét és remek játékot hozott a milánói városi rangadó az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. A találkozót végül 4-3-ra a sorsolás szerint vendégnek számító Internazionale nyerte meg. Materazzi kiállítása után egy gól különbségre feljött a Milan, ám egyenlíteni már nem tudott. Nagy iramban estek egymásnak a csapatok. A sorsolás alapján pályaválasztónak számító Milan egy igazi befejezőcsatárral, Filippo Inzaghival szállt harcba (a kispadon ült Gilardino és Oliveira), míg az Internél a Crespo-Ibrahimovic csatárduó rohamozta Dida kapuját. Feszült hangulatban kezdődött a mérkőzés, Farina játékvezetőnek gyorsan ki kellett osztania két sárga lapot, Vieira és Gattuso voltak a „díjazottak”. A 17. percben megszerezte a vezetést Roberto Mancini gárdája: egy jobbról középrelőtt labdát elvétett Jankulovski, Crespo viszont nagyon jól helyezkedett, és a bal sarokba bólintott. Öt perccel később gyönyörű találattal növelte előnyét az Inter, miután Maicon középre passzolt, átadását Sztankovics hatalmas erővel lőtte a jobb felső sarokba. Dida nyújtózott, de esélye sem volt elérni a remekül eltalált labdát. A 28. percben Kaká előtt nyílt szépítési lehetőség, de a brazil játékos – miután szépen beforgatta Materazzit – kevéssel a kapu fölé lőtt a tizenhatosról. A két szakvezető közül érthetően Carlo Ancelotti volt elégedetlen, a Milan szakvezetője gyorsan ki is használta mindhárom cserelehetőségét a szünetben, behozott két kispados támadóját,Gilardinót és Oliveirát. Az Inter alig egy perc után növelte előnyét, amikor is Ibrahimovic elvitte a labdát a becsúszó Nesta mellett, majd a kapuba lőtt. Dida ugyan beleütött a labdába, de hárítani nem tudott. Nem sokkal később azonban szépíteni tudott a Milan, amikor is Seedorf lövése egy védőn felpattanva a hálóba hullott. Az 57. percben a csereként beállt Gilardino a kapuba fejelt, ám a játékvezető jó döntést hozott, amikor nem adta meg a találatot, hiszen a csereként beállt támadó lesen állt. A 68. percben egy újabb jobb oldali beadás után mondott csődöt a Milan védelme: Figo szabadrúgását a szabadon hagyott Marco Materazzi fejelte a hálóba. A védő óriási butaságot csinált, ugyanis a fejére húzta a mezét, ezért megkapta a második sárga lapját, ezzel együtt a pirosat is. Az emberelőnyt a 76. percben tudta kihasználni a Milan, jobb oldali beadás után Gilardino Cordobát túlugorva bólintott védhetetlenül a jobb sarokba. A csereként beállt támadónak ez volt az első bajnoki gólja a szezonban. A hosszabbítás kezdetén az addig bravúrozó Julio Cesar rendkívül rosszul jött ki egy beadásra, Kaká a tizenhatosról egyből kapura ívelt, Sztankovics akrobatikus mozdulattal akart menteni a gólvonalról, de nem sikerült neki. Öt perc volt a ráadás, a Milan mindent megpróbált, de nem sikerült kiegyenlítenie, Inter-győzelemmel ért véget a kiváló mérkőzést hozó rangadó. A nap másik mérkőzésén az AS Roma három nyeretlen mérkőzés óta tudott ismét győzni, és megerősítette harmadik helyét a tabellán. Az Udinese továbbra is negyedik, de holnap lecsúszhat a BL-selejtezőbeli indulást jelentő helyről; elméletben több mögötte álló csapat is megelőzheti. Ferrari a 66. percben szerezte meg a rómaiak vezető találatát, miután az udinei védelemnek nem sikerült felszabadítania Christian Chivu fejesét követően. A 70. percben az Udinese emberhátrányba is került, miután Sulley Ali Muntarit második sárga lappal kiállította a játékvezető. Az AS Romának ez volt az ötödik győzelme a szezonban. MILAN-INTERNAZIONALE 3-4 (0-2) San Siro, V: Stefano Farina MILAN Dida- Cafú, Nesta, Kaladze, Jankulovski (Maldini a 46.)- Gattuso, Pirlo, Ambrosini (Oliveira a 46.)- Kaká, Seedorf- Inzaghi (Gilardino a 46.) Vezetőedző: Carlo Ancelotti INTERNAZIONALE Julio Cesar- Maicon, Cordoba, Materazzi, Grosso (Burdisso a 60.)- Vieira, Dacourt (Figo a 60.), J. Zanetti, Sztankovics- Ibrahimovic (Samuel a 83.), Crespo. Vezetőedző: Roberto Mancini. Gólszerző: Seedorf (50.), Gilardino (76.), Kaká (90+1.) ill. Crespo (17.), Sztankovics (22.), Ibrahimovic (47.), Materazzi (68.) Sárga lap: Gattuso (5.), Inzaghi (18.), Maldini (51.), Pirlo (84.) ill. Vieira (3.), Maicon (53.), Materazzi (55.), Julio Cesar (88.), Burdisso (90+5.).

Nyert a Liverpoolfc!!!!!

2006.10.29. 09:18
Liverpool-Aston Villa 3-1 (Kuyt 30., Crouch 38., Luis Garcia 42. ill. Agbonlahor 55.)

ANGOL LIGAKUPA

2006.10.27. 19:42
Liverpool – Reading 4-3 (2-0) Gólszerzők: Fowler (44.), Riise (45.), Paletta (50.), Crouch (77.) ill. Bikey (75.), Lita (81.), Long (85.)